Policjanci prowadzili akcję informacyjną dla Sądeczan

Plakaty, rozmowa i wręczanie ulotek pieszym oraz kierowcom, materiały edukacyjne na stronie internetowej, briefing prasowy – m.in. w taki sposób sądeccy policjanci informowali uczestników ruchu drogowego o nowych regulacjach prawnych, które weszły w życie 1 czerwca.

Celem przedsięwzięcia było informowanie i edukowanie uczestników ruchu drogowego o zmianach w przepisach Ustawy Prawo o ruchu drogowym, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W ramach działań komisarz Bogdan Łęczycki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wspólnie z Romanem Librem – Egzaminatorem Nadzorującym w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, spotkali się 1 czerwca z dziennikarzami, by podczas briefingu prasowego poinformować o najważniejszych zmianach w Prawie o ruchu drogowym.

Ponadto policjanci prewencji i ruchu drogowego rozpropagowali na Sądecczyźnie materiały edukacyjne przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Dzięki dzielnicowym plakaty trafiły do szkół, kościołów, urzędów, ośrodków zdrowia i innych miejsc szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców naszego regionu. Z kolei policjanci drogówki podczas działań profilaktyczno-edukacyjnych wręczali ulotki w rejonie przejść dla pieszych i w trakcie kontroli drogowych, rozmawiając z przechodniami i kierowcami o zmianach w przepisach. Piesi otrzymali także elementy odblaskowe przekazane przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, które pomogą zwiększyć ich bezpieczeństwo po zmroku.

źródło/fot/film: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony