Ponad 3 miliony złotych na remont drogi w Biczycach Dolnych i Niskowej!

Renowacja drogi powiatowej Biczyce Dolne – Gostwica w miejscowościach Biczyce Dolne i Niskowa znalazła się w przyszłorocznych planach inwestycyjnych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Milionowe wsparcie na realizację tego jakże ważnego dla mieszkańców gminy Chełmiec przedsięwzięcia zostało przekazane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


– Jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace związane z wyznaczeniem przejścia dla pieszych i doświetleniem go w okolicach kościoła i parkingu w Niskowej. Ostatnio sprawdzałem stan nawierzchni z wójtem Chełmca Bernardem Stawiarskim. Rozmawiałem też z mieszkańcami o potrzebie modernizacji tej drogi i przejścia dla pieszych. Taka inwestycja wpłynie znacznie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Tegoroczne prace związane z budową przejścia dla pieszych będą kosztowały 154 tysiące złotych. W okolicach sklepu Lewiatan zbudujemy chodnik tak bardzo oczekiwany przez mieszkańców – podkreślił Marek Kwiatkowski, starosta Powiatu Nowosądeckiego.


Odbudowa drogi powiatowej Biczyce Dolne – Gostwica na odcinku 1,6 kilometra w miejscowościach Biczyce Dolne oraz Niskowa będzie kosztować ponad 3 miliony złotych. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu otrzymało bardzo wysokie dofinansowanie na ten cel z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony