Powiatowa Bursa szkolna w Starym Sączu jak nowa!

Zakończyła się termomodernizacja Bursy Szkolnej w Starym Sączu – jednostki zarządzanej przez Powiat Nowosądecki. Budynek wygląda nowocześnie, a dzięki zastosowanym materiałom powinny zmniejszyć się rachunki za ogrzewanie.
– Została wymieniona stolarka okienna i drzwi zewnętrzne, docieplony strop i ściany fundamentowe podpiwniczonej części budynku, a także pomalowane ściany zewnętrzne – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To wszystko sprawiło, że budynek wygląda estetycznie, ale też w pokojach, w których mieszkają wychowankowie jest znacznie cieplej. Jako władze Powiatu dbamy o to, aby nasze budynki były remontowane i przystosowywane do potrzeb uczniów. Podobnie jest w szkołach powiatowych.
Obecnie układana jest kostka za budynkiem – powstanie tam plac na potrzeby spotkań wychowanków mieszkających w Bursie. Remontowane są również pomieszczenia po Centrum Usług Wspólnych, które wyprowadza się do Nawojowej. Kilka pokoi zostanie więc przystosowanych dla młodzieży.
– Tym samym będziemy dysponować w sumie około 170 miejscami dla wychowanków – mówi Lucyna Dybiec, dyrektor Bursy. – Cały czas podnosimy jakość usług świadczonych młodym ludziom. Chcemy, aby czuli się tu bezpiecznie i komfortowo. Dzięki remontom przeprowadzonym w ostatnich latach w kilku pokojach pojawiły się łazienki, a same pomieszczenia są bardziej komfortowe i przyjazne młodzieży. Dzięki modernizacji, mamy 16 pokoi z łazienkami i prysznicami. W sumie jest ich 23. Dodatkowo, mamy też opcję, gdzie jest jedna łazienka na trzy pokoje dwuosobowe.
Pokoje zostały wyposażone w nowe meble: szafy, stoły, komody, półki na książki, szafki nocne zasłony oraz  krzesła, które trafiły na świetlicę i do jadalni. Zostały też zakupione meble kuchenne oraz wiele innych sprzętów niezbędnych w kuchni, z których może korzystać młodzież.
W okresie ferii i wakacji, Bursa wynajmuje też pokoje sportowcom, odbywają się tutaj kolonie i obozy. Tym bardziej więc standard pokoi, łazienek i całego terenu powinien być bardzo wysoki.
Przypomnijmy, że już teraz można rezerwować miejsce w Bursie w Starym Sączu oraz z internacie przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej i internacie w Zespole Szkół w Marcinkowicach, którego remont zakończy się w sierpniu tego roku. Powstanie tam 50 miejsc dla uczniów szkół powiatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony