Powstanie sześć nowoczesnych przejść dla pieszych za ponad 600 tys. zł

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak oraz starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisali umowę na budowę sześciu przejść dla pieszych. Koszt inwestycji to ponad 600 tys. zł.

– Cieszę się bardzo, że mamy szansę na poprawę bezpieczeństwa dla pieszych na Sądecczyźnie – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cały czas staramy się modernizować drogi powiatowe. Już mamy potwierdzenie pieniędzy na trasę Paszyn – Mogilno. Teraz przybędzie nam 6 nowych, bardzo nowoczesnych, przejść dla pieszych w powiecie, a jest już takich 30. Nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych powstaną w Żeleźnikowej Wielkiej, Małej Wsi, w Kamionce Wielkiej, Binczarowej, w Marcinkowicach i w Łącku.

– Przez wiele lat byłem radnym powiatowym i wiem, że właśnie samorządy, które są najbliżej ludzi najlepiej wydają pieniądze – dodał wicewojewoda Józef Leśniak. – Poprawa komunikacyjna Sądecczyzny to bardzo ważna sprawa. Przecież to turyści, kuracjusze, goście zagraniczni. To w końcu 10 proc. przychodu. A właśnie dzięki dobrym drogom chętnych do zwiedzania naszych atrakcji będzie więcej. Dzięki nim przybędzie pieniędzy sądeczanom i dla powiatu.

Jak informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Czerwiński dla wszystkich 6 przejść dla pieszych są projekty. Obecnie prace już trwają a muszą być zakończone i rozliczone jeszcze w tym roku. Jedno przejście kosztuje blisko 200 tysięcy złotych, a niektóre ciut więcej. Mamy nieco problemów w Łącku, bo wciąż nie mamy zgody jednej z mieszkanek, a określonym przez projektantów miejscu powstało przejście. Ale rozmowy trwają i mam nadzieję na zgodę – mówił Adam Czerwiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony