Prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 wróciły z Kraju Kwitnącej Wiśni

Prace plastyczne klas II (wtedy jeszcze I) Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu wróciły z wystawy o pokoju na świecie zorganizowanej przez nowosądecką placówkę i Uniwersytet Shiga w Japonii.

Prace wystawiane były od maja do lipca tego roku na 2 kampusach Uniwersytetu Shiga, w szkole podstawowej przy Uniwersytecie, w największej księgarni w Kioto – starej stolicy Japonii, naprawdę wielkiej metropolii, a wisienką na torcie była wystawa w Muzeum Humanitaryzmu w Tsurudze, które powstało między innymi upamiętniając ucieczki Polaków i Żydów do Japonii podczas II Wojny Światowej.

Nie jest to byle jakie wydarzenie, a szkole udało się zorganizować tę wystawę samodzielnie – nie jako jedni z uczestników, ale jako jedyni z uczestników! Każda praca została w Japonii sygnowana przez profesora Satoshiego Chikakane, który koordynował wystawę po stronie japońskiej (polską koordynatorką była pani bibliotekarz Anna Kmiecik), co będzie pamiątką dla każdego dziecka na całe życie.

W paczce powrotnej szkoła otrzymała pamiątkową maskotkę Uniwersytetu Shiga – Camon-kuna. Każde dziecko dostało na pamiątkę ołówek lub gumkę z Japonii, aby dalej mogły tworzyć piękne prace.

źródło: SP nr 21 w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony