ZS w Marcinkowicach: estetycznie i bezpiecznie wokół szkoły

Teren wokół budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach będzie bezpieczny i estetyczny. Właśnie dobiegają końca prace związane z układaniem kostki brukowej na chodnikach oraz elementów dróg przy budynku szkoły.

Pierwszy etap wykonano w ubiegłym roku. Gdy niebawem zakończy się drugi, uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z nowych alejek i spędzić przerwę między lekcjami siedząc na ławkach wśród zieleni.

Projekt i ułożenie nowej kostki będzie kosztowało ponad sto tysięcy złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który na miejscu sprawdzał postęp prac. – Zdecydowałem o wykonaniu całości inwestycji wokół szkoły. To ważne, aby było estetycznie i bezpiecznie tym bardziej, że nasza placówka cieszy się sporym powodzeniem. W przyszłym roku oddamy do użytku nowoczesną halę sportową ze strzelnicą, więc modernizowane obecnie otoczenie szkoły wkomponuje się też w nową całość.

Z niecierpliwością oczekujemy na koniec prac przy modernizacji podwórka przez budynkiem szkoły – mówi Iwona Sikorska, dyrektor placówki. – W ubiegłym roku została wymieniona nawierzchnia placu przed szkołą – ponad 600 metrów kwadratowych, odnowiliśmy też schody przy placu. Koszt tamtej inwestycji to ponad 113 tysięcy złotych.

Teraz ekipa budowlana rozpoczęła pracę od rozbiórki starych nawierzchni z betonu. Zostały zamontowane nowe obrzeża i krawężniki, podłoże jest wyprofilowane, wyrównane i zagęszczone, podbudowę utwardzono i ułożono nawierzchnię z kostki brukowej.

Koszt obecnej inwestycji, (opracowanie dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane) to 104 tys. zł.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony