Prawie 3 km nowej drogi powiatowej w Kunowie i Cieniawie

I etap prac modernizacji drogi powiatowej Nowy Sącz – Cieniawa został już zakończony i od połowy września kierowcy oraz piesi mogą korzystać z nowej nawierzchni oraz chodnika w Cieniawie. Bardzo uczęszczany odcinek drogi od skrzyżowania z drogą krajową do szkoły podstawowej zyskał nową nawierzchnie, pobocza, chodnik oraz dwa doświetlone przejścia dla pieszych. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zostaną jeszcze wymalowane linie krawędziowe oraz „zebry” na przejściach dla pieszych.

Ale to nie koniec prac na tej drodze. Już za kilka tygodni kierowcy będą mogli komfortowo przejechać po nowej nawierzchni w Kunowie, a piesi – bezpiecznie poruszać się po nowym chodniku, ponieważ równolegle z kompleksową modernizacją jezdni budowany jest chodnik na długości 1,7 kilometra.

– Ta droga wymagała szybkiego remontu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Inwestycja, tylko w 2022 roku na terenie Kunowa pochłonie ponad 5,4 miliona złotych, ale po jej zakończeniu, mieszkańcy odetchną z ulgą. Znacznie poprawi się też bezpieczeństwo pieszych na tym odcinku.

Całkowity koszt robót, które zostaną zrealizowane na drodze Nowy Sącz – Cieniawa w 2022 r. to 7,43 mln zł. Swój wkład w budowie chodnika ma gmina Chełmiec, która opracowała dokumentację projektową oraz partycypuje w połowie kosztów robót budowlanych (1,52 mln zł).

W kolejnych latach modernizacji drogi Nowy – Sącz Cieniawa doczekają się również mieszkańcy Mszalnicy (2023 rok) oraz Mystkowa (2024 i 2025 r.). Dzięki pozyskanym przez Zarząd Powiatu środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do I połowy 2025 roku zmodernizowana zostanie cała droga od Kunowa do Mszalnicy (8,875 km) za łączną kwotę ponad 15 mln zł.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony