Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych zakończone!

Zakończył się właśnie remont dużego budynku na terenie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. Znajdowały się w nim garaże dla karetek, myjnia samochodowa i biura – wszystko było zdewastowane. Podobnie jak ogrodzenie całego terenu, które teraz jest nowoczesne i funkcjonalne.

Dzięki programowi naprawczemu wdrożonemu przez obecny Zarząd Powiatu na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, obiekt został w całości wyremontowany. Inwestycja pochłonęła milion złotych, a pieniądze pochodziły z budżetu Pogotowia.

– Co roku remontujemy zaniedbane od lat budynki znajdujące się na terenie bazy sądeckiego pogotowia. Przypomnę, że dwa lata temu został wyremontowany pierwszy duży budynek garażowy za dwieście tysięcy złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Natomiast w ubiegłym roku została wyremontowana część kolejnego budynku, w  którym znajdowały się między innymi stare instalacje, a ściany i podłogi były zdewastowane. Dach również nie był w najlepszym stanie. Te roboty pochłonęły kolejne 330 tysięcy złotych.

– Zakończyliśmy właśnie remont budynku garażowego, w którym znajduje się między innymi myjnia samochodowa dla karetek, garaż dla kilku ambulansów, biura, archiwum oraz komora do dekontaminacji po wyjazdach covidowych – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik. – Wymieniliśmy również ogrodzenie i bramy wjazdowe na teren Pogotowia.

Wszystkie te prace to kontynuacja założeń programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

Fot. Maria Olszowska

Na zdjęciach stan przed i po remoncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony