Prezydent Andrzej Duda sadził drzewa na Sądecczyźnie

Dzisiaj (piątek 30.09) w lasach koło Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) prezydent RP Andrzej Duda sadził drzewa z leśnikami i mieszkańcami. Wszystko w ramach akcji #sadziMY, w której wziął również udział m. in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Zielone lasy to nasze dobro narodowe. Każde drzewo jest skarbem, a na Sądecczyźnie – w krainie leśnych wzgórz i owocowych sadów, wiemy o tym najlepiej – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dziękuję panu prezydentowi i jego małżonce za kolejną wizytę na sądeckiej ziemi, a przede wszystkim za inicjatywę i osobisty udział w tej ważnej akcji, która każe nam pamiętać, że lasy to MY oraz przyszłość kolejnych pokoleń.

Prezydent, który wraz z pierwszą damą patronują akcji powiedział m.in : – Lasy to nasze wspólne, bezcenne bogactwo, zadbajmy o nie razem. Nowe drzewa są potrzebne dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla Polski i dla całej ziemi. Corocznie w polskich lasach sadzonych jest 500 milionów drzew. W tegorocznej akcji, w nadleśnictwach w całej Polsce przygotowano milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy rozdawali je nieodpłatnie. Zachęcam do sadzenia drzew w każdym zakątku naszego kraju.

W akcji obok prezydenta RP Andrzeja Dudy wzięli udział m. in.:, posłowie, przedstawicie województwa małopolskiego, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Zofia Nika i Marian Dobosz, radni powiatowi, samorządowcy z Sądecczyzny, Józef Kubica – dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz przedstawiciele nadleśnictw z całej Polski. Nie zabrakło szefów służb na czele z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Stanisławem Laciugą, komendantem Miejskim Polski dr. Krzysztofem Dymurą, Komendantem Miejskim PSP w Nowym Sączu st. bryg. Pawłem Motyką.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony