Prokuratura Rejonowa w Muszynie wszczęła śledztwo w sprawie budowy stadionu Sandecji

Jak informuje TVP Kraków Prokuratura Rejonowa w Muszynie wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce Nowosądecka Infrastruktura Komunalna przez prezesa zarządu – ustaliła PAP.

Prokuratura Rejonowa w Muszynie wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia, w okresie od 25 lutego 2022 r. do października 2023 r., w Nowym Sączu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce Nowosądecka Infrastruktura Komunalna przez prezesa zarządu – dowiedziała się PAP.


W marcu br. Urząd Zamówień Publicznych uznał, że powołana przez miasto Nowy Sącz do budowy stadionu spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna naruszyła przepisy ustawy o zamówieniach publicznych. Już po rozstrzygnięciu przetargu na budowę obiektu w systemie zaprojektuj i zbuduj urzędnicy zdecydowali o rozszerzeniu inwestycji o dobudowę dodatkowych trybun i zamknięciu bryły stadionu. W tym celu w marcu zeszłego roku spółka zawarła aneks do podpisanej umowy, a powinna – zdaniem UZP – rozpisać na to przedsięwzięcie odrębny przetarg.

Według UZP takie rozszerzenie stanowi “istotną zmianę umowy” i jego wykonawca powinien był zostać wybrany w przetargu.

Władze spółki poinformowały z końcem października, że Nowosądecka Infrastruktura Komunalna odstąpiła od umów na wykonanie stadionu Sandecji w Nowym Sączu.

Źródło: TVP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony