Przewodnicząca Rady Miasta broni stołówek

Konferencja prasowa

źródło: Konferencja prasowa Iwony Mularczyk

Od 1 września 2021 roku, w trzech nowosądeckich internatach najprawdopodobniej zlikwidowane zostaną stołówki, a od tego czasu do placówek wyżywienie ma być dostarczane w formie cateringu.

Iwona Mularczyk Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza podczas swojej konferencji prasowej podkreśliła, że I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 1 oraz Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych to szkoły cieszące się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży spoza Nowego Sącza, dlatego też likwidacja stołówek w internatach szkolnych może zniechęcić przyszłych uczniów, którzy planują naukę w naszym mieście, szczególnie w tych popularnych i dobrych szkołach.

“Zamiast wzmacniać i rozwijać bazę zaplecza usług edukacyjnych w Nowym Sączu, tak aby zachęcać młodzież do nauki w naszym mieście prezydent ją likwiduje. Tymczasem dostępność do ciepłych posiłków była jednym z głównych czynników jakimi kierowała się młodzież przy wyborze szkoły” – dodaje Iwana Mularczyk.

Przewodnicząca Rady Miasta wyraziła kategoryczny sprzeciw takiej polityce oszczędności prezydenta
i apelowała o zaprzestanie podejmowania niezrozumiałych i nieuzasadnionych działań wobec sądeckiej oświaty. Przypomniała, m.in., że prezydent w trakcie swojej kadencji próbował zlikwidować Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu.

Podczas tej konferencji odniosła się także do akcji “Zielony Nowy Sącz”, powiedziała m.in. że najpierw była zgoda na wycinkę drzew, a teraz jest akcja sadzenia drzewek. Poparła sadzenie drzewek, ale pytała po co było wycinanie drzew? Ten temat często komentują również internauci. Dlatego też odniesiemy się do niego w innym artykule. 

One thought on “Przewodnicząca Rady Miasta broni stołówek

  1. Internackie stołówki powinien nakrywac sądecki gastronom. Przyjemne z pożytecznym, by było. Niestety umowa miasta z firmą od cateringu pewnie się lepiej komuś opłaca..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony