Przygotowanie Igrzysk Europejskich w pełni

Sport, logistyka, promocja, transport. To tym m.in. zajmują się pracownicy spółki, której zadaniem jest organizacja przyszłorocznych Igrzysk Europejskich. W czwartek marszałek Witold Kozłowski spotkał się z zarządem spółki Igrzyska Europejskie 2023 oraz dyrektorami odpowiedzialnymi za pracę poszczególnych pionów spółki.

– Rozmawiałem z osobami, które odpowiadają za poszczególne obszary procesu organizacyjnego, który – trzeba to podkreślić – trwa już od ponad 2 lat. To nie jest tak, że prace rozpoczęły się teraz – mówi marszałek województwa Witold Kozłowski. – Nie mam wątpliwości, że jest to mocny i kompetentny zespół osób, których motywacją jest zorganizowanie Igrzysk na jak najwyższym poziomie. Chcemy, aby to wydarzenie było powodem do dumy nie tylko dla Małopolan, ale także całego kraju. Poznałem poziom zaawansowania prac, a po spotkaniu jestem pewien, że zarówno zarząd województwa, zarząd spółki i jej pracownicy to zespół, który przygotuje wyjątkowe Igrzyska Europejskie.

Stworzenie logotypu Igrzysk, którego prezentacja odbyła się w czerwcu, to jedno z wielu zadań, które zrealizowała i realizuje spółka. Zadania rozdzielono na 12 obszarów, od transportu po promocję czy bardzo ważny obszar wolontariatu.

– Tylko wspólne, spójne działania pozwolą doprowadzić proces organizacyjny do końca. Mając doświadczenie Igrzysk Europejskich, ale także nie tak dawno Olimpijskich w Tokio, wiem, że wolontariat jest bardzo ważny. Potrzebujemy dobrze wyszkolonych ludzi – wolontariuszy, którzy będą wizytówką tej imprezy. Chcemy, aby uczestnicy Igrzysk z różnych zakątków Europy wyjechali z Małopolski zadowoleni – dodaje marszałek Małopolski.

Pracownicy spółki odpowiedzialni są także za przygotowanie koncepcji obsługi medycznej i zasad bezpieczeństwa. Stworzenie wioski zawodniczej, wolontariat i koordynację ich pracy. Konieczne jest także udostępnienie przestrzeni dla dziennikarzy z kraju i zagranicy. Pion sportu współpracuje z większością europejskich stowarzyszeń sportowych uzyskując informacje związane jaki jest potrzebny sprzęt, wymagania techniczne i obsługi sędziowskiej. Konieczne jest dobre przygotowanie obiektów, na których będą rozgrywane zawody poszczególnych dyscyplin.

– Przed nami niespełna już rok do Igrzysk. Czasu jest coraz mniej, ale jestem pewien, że ze wszystkim zdążymy, a satysfakcja z organizacji Igrzysk będzie olbrzymia. Chcemy pokazać Polskę jako kraj bezpieczny i gościnny dla sportowców i kibiców z całego świata. W czerwcu i lipcu 2023 roku będziemy celebrować wielkie święto sportu – podsumowuje prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcin Nowak.

W 2023 roku w ramach III Igrzysk Europejskich rozegrane zostaną zawody w 27 dyscyplinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony