Przysietnica z nowoczesną biblioteką

W piątek 11 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego budynku Biblioteki w Przysietnicy. To jedna z czterech filii Powiatowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Koszt budowy obiektu to ponad 3,6 mln zł, z czego część to środki unijne, a część dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu wziął m.in. udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło.

Doceniając pracę i zaangażowanie dyrektor starosądeckiej biblioteki Moniki Jackowicz-Nowak, starosta uhonorował ją Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

– Dziękuję za aktywną działalność na rzecz Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz upowszechnianie czytelnictwa i współpracę z bibliotekami z terenu Powiatu Nowosądeckiego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Gratuluję kolejnej nowoczesnej i pięknej siedziby dla filii biblioteki. Budynek robi wrażenie i na pewno będzie bardzo dobrze spełniał swoją funkcję. Jestem spokojny o rozwój czytelnictwa na naszym terenie – mamy przecież świetną kadrę, która nie tylko zachęca do wypożyczania książek, ale też organizuje wiele spotkań dla dzieci, młodzieży i starszych. Dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie!

Projektanci budynku (grupa 55Architekci) tworząc obiekt biblioteki nawiązali do górskiego krajobrazu. Wewnątrz znalazły się: sala wielofunkcyjna, wypożyczalnia na dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, antresola do pracy cichej. Księgozbiór liczy 15 tysięcy egzemplarzy.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło, burmistrz Miasta i Gminy Stary Sącz Jacek Lelek oraz wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, prof. Krzysztof Koehler – zastępca dyrektora Instytutu Książki i Jerzy Woźniakiewicz – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Wojciech Piech – sekretarz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sącz, radni gminni i społeczność Przysietnicy. Nie zabrakło oczywiście emerytowanej dyrektorki Biblioteki Marii Sosin. Goście mogli wysłuchać kompozycji na fortepian w wykonaniu Tomasza Wolaka.

źródło/fot.: Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony