Wręczono kolejne promesy strażakom ochotnikom

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył 13 czerwca promesy dla kilku ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy Chełmiec. Okazją był Zjazd Oddziału Gminnego OSP w Niskowej.

Druhowie zwrócili się do starosty o dofinansowanie zakupu m.in.: kamery termowizyjnej, węży gaśniczych, defibrylatora AED, zasysacza liniowego, rozdzielacza kulowego, wytwornicy piany i prądownicy pianowej.

Promesy otrzymały w tym roku: OSP Klęczany, OSP Paszyn, OSP Librantowa i OSP Krasne Potockie – w sumie to 18 tysięcy złotych. Natomiast kwota dofinansowania kilkudziesięciu OSP w tym roku z budżetu Powiatu Nowosądeckiego to 155 tysięcy złotych.

– Strażacki sprzęt szybko się zużywa, więc co roku staramy się dofinansowywać zakupy potrzebnych elementów wyposażenia – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Strażacy wyjeżdżają nie tylko do gaszenia pożarów, ale coraz częściej do wypadków drogowych. Ratują życie i mienie mieszkańców Sądecczyzny, ale też turystów. Są niezastąpieni i zawsze można na nich liczyć. Dziękuję za waszą służbę i życzę niegasnącego zapału w wykonywaniu tak trudnych i odpowiedzialnych zadań.

Podczas spotkania wręczono także odznaczenia strażackie. Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka oznaczył Odznaką Honorową “Zasłużony dla pożarnictwa Ziemi Sądeckiej” druha Stanisława Kożucha i druha Józefa Głoda. Odznakę “Strażak wzorowy” otrzymali natomiast druhowie: Sławomir Bochenek i Michał Mika.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, st. bryg. Paweł Motyka – zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu oraz druhny i druhowie wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy Chełmiec.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony