PWSZ od października zamieni się w Akademię Nauk Stosowanych

Dzisiaj, 20.06.2,2 w Nowym Sączu oficjalnie otwarto nowy budynek Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. To spowoduje, że od nowego roku uczelnianego studenci m. in. ekonomii i zarządzania przeniosą się z tzw „Ciuciubabki”(kiedyś było tu Liceum Medyczne) do nowego obiektu przy Al. Wolności 40.

Od lat młodzież kończąca szkoły ponadpodstawowe interesowali się nowymi kierunkami związanymi z ekonomii. Po wielu dyskusjach i staraniach, koszt inwestycji to ponad 20 mln zł, podjęto decyzję o budowie Instytutu Ekonomii. Nowy obiekt powstał przy AL Wolności, gdzie kiedyś było kasyno WOP, znajdowało się też kino Krokus, a przez ostatnie lata biblioteka PWSZ oraz Aula.

W nowym budynku o pow. 4,5 tys. m2 na parterze zlokalizowano salę wykładową, szatnie i sklepik. Na pierwszym piętrze i wyżej znajdują się również sale wykładowe, pokoje do konsultacji, pomieszczenia administracyjne, sanitarne i techniczne. W piwnicach będą garaże i magazyn.

Instytut Ekonomiczny otworzył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który poinformował, że od października PWSZ zmieni się w Akademię Nauk Stosowanych. Dzięki temu jest szansa na powstanie nowych kierunków magisterskich, a nawet lekarskiego

Budowa Instytutu Ekonomicznego trwała prawie dwa lata wybudowała, którą prowadziła nowosądecka firma ERSbet. Projekt przygotowało krakowskie Biuro Architektoniczne Dresler Studio. Koszt inwestycji to 22 mln złotych.

One thought on “PWSZ od października zamieni się w Akademię Nauk Stosowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony