Recytowali i śpiewali w Starym Sączu

Dzisiaj w Bursie Szkolnej w Starym Sączu odbyły się eliminacje powiatowe do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nagrody zwycięzcom, w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, wręczał Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Komisja Artystyczna w składzie: Danuta Sułkowska, Renata Gierczyk i Janusz Michalik po wysłuchaniu 17 prezentacji przyznali nagrody w trzech kategoriach.

W Turnieju recytatorskim (uczniowie): I miejsce zajęła Regina Tomaszek z Zespołu Szkół w Łącku, II – Magdalena Piksa z ZS w Łącku, natomiast wyróżnienie powędrowało do Patrycji Olchawy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Wśród dorosłych najlepszy okazał się Stanisław Apostoł z OT PTTK.

W Turnieju teatru jednego aktora: I miejsce zajęła Zuzanna Piernaczyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju, II – Arkadiusz Drożdż z LO w Starym Sączu, III  Oliwia Tokarczyk z LO w Starym Sączu.

W Turnieju piosenki śpiewanej: I miejsce zdobyła Aleksandra Biel z LO w Grybowie, a wyróżnienie trafiło do Oliwi Wójs z LO w Starym Sączu.

Najlepsi będą reprezentować Powiat Nowosądecki podczas eliminacji rejonowych.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Małgorzata Skwarka z tego wydziału oraz Lucyna Dybiec – dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu, nauczyciele i uczniowie startujący w konkursie.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony