Rekordzista prowadził mając 2,6 promila

Upalna pogoda sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu. Chętniej sięgamy wówczas po napoje, w tym również i po te z procentami. Niestety zdarza się, że będąc pod ich wpływem kierowcy wsiadają za kółko. Tylko w poniedziałek sądeccy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie 2,6 promila alkoholu.

21 czerwca br. w godzinach między 8:30 a 9, sądeccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. W Brzeznej kierujący mercedesem podczas cofania najechał na inny zaparkowany samochód. Po badaniu trzeźwości okazało się, że miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kilkanaście minut później, w miejscowości Tęgoborze policjanci zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Kierująca nim kobieta był nietrzeźwa – miała 0,8 promila. Z kolei w Ptaszkowej grybowscy policjanci skontrolowali fiata, którego kierowca miał 1,7 promila, a w dodatku prowadził pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Po godzinie 11, w Świniarsku wpadł kolejny pijany kierowca. Tym razem kierujący pojazdem marki Club Car miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Wieczorem, około godziny 19, w Nowym Sączu policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę jadącego volkswagenem. Wynik badania na trzeźwość wykazał 2,6 promila. Dodatkowo, niechlubny rekordzista był poszukiwany w celu ustalenia jego miejsca pobytu i doprowadzenia go do zakładu karnego, gdzie miał odbywać karę. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im m.in. kara do 2 lat więzienia. Czwórce z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy, z kolei piątemu za popełnienie tego przestępstwa w okresie obowiązywania orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.

Jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Każdemu zależy, by bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego musimy być odpowiedzialni. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, a cierpienie dotyka rodzinę i najbliższych zmarłego. Dlatego nie pozwalaj na jazdę po pijanemu. Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to. Niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony