RETROSPEKTYWA FILMOTEKI MAŁOPOLSKIEJ W MCK SOKÓŁ – część 1

W dniach 9-15 października zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na pierwszą część retrospektywnego przeglądu FILMOTEKI MAŁOPOLSKIEJ “Ludzie, miejsca, wydarzenia. Małopolska jakiej nie znacie”.

Pragniemy przypomnieć dorobek blisko dziesięcioletniej inicjatywy, która wspiera zarówno profesjonalnych filmowców, jak i osoby oraz instytucje, które językiem X muzy chcą opowiadać o sprawach nieznanych, zapomnianych, a przede wszystkim istotnych dla nich samych. Poza przypomnieniem owoców dekady funkcjonowania FILMOTEKI  MAŁOPOLSKIEJ, chcielibyśmy podsumować ten czas i jako aktualny organizator tego programu, patrząc w przeszłość, kształtować przyszłe edycje tego programu tak, aby spełniały dwa, kluczowe dla nas cele. Pierwszym z nich jest przywracanie przestrzeni społecznej tematów zapomnianych i tych, o których wiedza opiera się jedynie na stereotypach i schematach. Drugim celem, który zyskuje dla nas priorytetowy charakter ze względu na wieloletnią, filmową tradycję naszej instytucji, jest wspieranie produkcji, które rozwijają warsztat sztuki filmowej. Świadomi tego, że sam temat nie uszlachetni dzieła, chcemy by filmy zrealizowane w ramach kolejnych edycji FILMOTEKI MAŁOPOLSKIEJ ukazywały tematy ważkie społecznie, z wykorzystaniem kunsztownej formy filmowej. Wierzymy, że filmy prezentowane w ramach retrospektywy „Ludzie, miejsca, wydarzenia. Małopolska jakiej nie znacie” są istotnym drogowskazem na drodze do realizacji wymienionych celów, a dla Państwa okażą się znaczącym doświadczeniem poznawczym i estetycznym.

Projekcje wybranych zestawów filmów odbędą się także w kinach w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie w terminie październik – grudzień 2021.

Bilety: 2 zł (zestaw filmów ) do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ

Program FILMOTEKA MAŁOPOLSKA wpierający produkcje filmowe związane z Małopolską realizowany jest z budżetu Województwa Małopolskiego.

źródło/grafika: MCK SOKÓŁ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony