Rusza budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach!

Konsorcjum trzech firm reprezentowane przez Lucynę Matyję wybuduje Centrum Sportu dla Powiatu Nowosądeckiego w Marcinkowicach. W tej sprawie podpisano stosowną umowę, a w najbliższy poniedziałek wykonawca wejdzie na plac budowy. Koszt inwestycji to niemal 12 milionów złotych!

– To naprawdę świetna wiadomość dla mieszkańców Sądecczyzny – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski – Osobiście również jestem zadowolony – przetarg wygrało konsorcjum firm, w skład którego wchodzi przedsiębiorstwo, które dało się już poznać jako solidny wykonawca. We wrześniu tego roku powinniśmy uroczyście otworzyć powiatowe Centrum Sportu, które z działającą już halą i strzelnicą będzie stanowić piękny i nowoczesny kompleks sportowy. Dodatkową dobrą informacją jest to, że inwestycja zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych – nie obciąży więc budżetu Powiatu.

Zakres robót obejmuje m.in. budowę otwartego basenu pływackiego wraz z budynkiem zaplecza technicznego i wyposażeniem, boiska wielofunkcyjnego, kortu tenisowego, bieżni, skoczni do skoku w dal, boiska do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem, boiska do squasha, chodników i parkingu, siłowni plenerowej, małej architektury, trybun i schodów zewnętrznych.

Kwota inwestycji to 11 999 996,32 zł. Środki na budowę Centrum pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Umowę podpisali: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek oraz lider konsorcjum – Lucyna Matyja.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku została oddana do użytku nowoczesna hala ze strzelnicą. Obiekt znajduje się przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Korzystają już z niego uczniowie dziewięciu szkół powiatowych oraz różne drużyny sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony