Sącz Jazz Festival rozpoczęty

W Starym Sączu rozpoczęła się już czwarta edycja „Sącz Jazz Festival”. Koncerty odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

– Cieszę się, że SaczJazzFestival się rozpoczął już po raz czwarty i to znakomitym koncertem – mówił organizator, dyrektor CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu Wojciech Knapik. – Nie znałem tej grupy, ale szybko zrozumiałem, iz to jest to. Właściwie do porozumienia doszliśmy natychmiast i warto było.

Jak pierwsza wystąpiła grupa „Jah Trio” prezentując m. in. nową płytę „Travelers”, ale też najnowsze utwory, w tym „Sierpień w Listopadzie”. Grupę tworzą: lider Jan Jarecki (fortepian), Michał Aftyka (kontrabas) i Marcin Sojka (perkusja).

– Muszę powiedzieć, że grało się nam w Starym Sączu bardzo dobrze – dodał Jan Jarecki. – Było nam tym milej, że czuliśmy tę niezwykłą atmosferę płynącą od publiczności do nas, artystów. Dziękujemy!

Kolejny koncert już w sobotę 12 listopada, godz. 19.00, wystąpi grupa O.N.E. a na scenie zaprezentują się cztery artystki – będzie ciekawie.

Natomiast 18 listopada, o godz. 19.00 wystąpi Leszek Żądło & Joachim Mencel – Cosmic Silence.

20 listopada: Five O’Clock Orchestra

27 listopada w Świdniku, gmina Łukowica w ramach festiwalu odbędzie się specjalny koncert Marcina Kaletki z zespołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony