„Sad”! – nowy czworonożny funkcjonariusz z Nowego Sącza

W 2023 roku małopolska Policja zakupiła 10 psów służbowych, z których jeden został przekazany do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. „Sad”, bo tak się wabi, dwa miesiące temu zakończył szkolenie Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

– „Sad” jest 1,5-rocznym owczarkiem belgijskim – informuje Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – W Sułkowicach przeszedł kilkumiesięczne specjalistyczne szkolenie, dzięki któremu pełni teraz służbę, jako pies patrolowo – tropiący. Do jego zadań należy przede wszystkim przeszukiwanie terenu, tropienie śladów ludzkich (m. in. sprawców przestępstw czy osób zaginionych), podejmowanie pościgu za przestępcami, branie udziału w zabezpieczaniu różnego rodzaju wydarzeń, a w niebezpiecznych sytuacjach obrona swojego przewodnika.

„Sad” trafił pod opiekę sierżanta sztabowego Mateusza Złockiego, pod okiem którego stale doskonali swoje umiejętności z zakresu posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladów czy pościgów i obrony. Wszystko po to, by stworzyć zgrany duet oparty na współpracy i wzajemnym zaufaniu, tak potrzebnym w czasie służby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony