Sądeccy mundurowi podczas dni otwartych szkoły opowiedzieli o zawodzie policjanta

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach dni otwartych odwiedzili Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Podczas tej wizyty mundurowi przybliżyli specyfikę policyjnej służby uczniom klas ósmych szkół podstawowych, którzy zamierzają podjąć naukę w tej placówce.

27 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu zostały zorganizowane dni otwarte. Z tego względu, że szkoła w swojej ofercie posiada m.in. tzw. klasy mundurowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży, na to wydarzenie zostali zaproszeni również m.in. funkcjonariusze sądeckiej Policji. W wydarzeniu uczestniczył również Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymura, który wziął udział w uroczystym wręczeniu certyfikatów dla tegorocznych absolwentów szkoły.

W czasie wizyty policjanci wydziałów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego spotkali się z licznie przybyłymi na dni otwarte uczniami klas ósmych szkół podstawowych, którzy planują kontynuować swoją naukę w szkole Sybiraków. Mundurowi opowiedzieli im o specyfice zawodu policjanta oraz o codziennej służbie, prezentując wykorzystywany przez nich sprzęt, a także chętnie dzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony