Uwaga! 2 maja br. na drogach Sądecczyzny utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim

W dniu 2 maja br. na terenie województwa małopolskiego odbędzie się 40. edycja wyścigu kolarskiego pod nazwą „Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka”. Czwarty etap rywalizacji zostanie zorganizowany m.in. na terenie Sądecczyzny, w związku z tym przewidywane są utrudnienia w ruchu.

„Karpacki Wyścig Kurierów”jest międzynarodową imprezą kolarską z Kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Tradycyjnie trasa wyścigu, który rozpocznie się 28 kwietnia br. w Budapeszcie, będzie przebiegała przez drogi Węgier, Słowacji i Polski. Weźmie w nim udział 130 kolarzy z sześciu kontynentów.

Wyścig został podzielony na pięć etapów, a czwarty z nich odbędzie się 2 maja br. na terenie powiatu nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania 142 kilometry i wystartują o godzinie 12:00 z zapory w Niedzicy. Na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) kolarze wjadą około godziny 12:40, po czym przejadą do Podegrodzia (ok. 13:10). Następnie będą mieli do pokonania trzy pętle przez miejscowości: Stadła, Gostwica, Długołęka Świerkla, Przyszowa, Łukowica, Świdnik, Owieczka, Rogi, Naszacowice, by powrócić do Podegrodzia (po godz. 15), gdzie zaplanowano zakończenie IV etapu.

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów.

ETAP IV, 2 MAJA BR. (NIEDZICA- PODEGRODZIE)

PRZEJAZD NA TRASIE:

(START) Niedzica Zamek – Sromowce Niżne – Krośnica – Grywałd – Krościenko nad Dunajcem – Tylmanowa – Zabrzeż – Czerniec – Łącko – Czarny Potok – Olszana – Olszanka – Naszacowice – Podegrodzie, a następnie trzy pętle na trasie: Stadła – Gostwica – Długołęka Świerkla – Przyszowa – Łukowica – Świdnik – Owieczka – Rogi – Naszacowice – Podegrodzie (META).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony