Sądeccy policjanci odzyskali skradzione gołębie warte 14 tysięcy złotych

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali sprawcę kradzieży, a 13 odzyskanych gołębi pocztowych o wartości 14 tysięcy złotych przekazali prawowitemu właścicielowi. Mundurowi przedstawili trzy zarzuty mieszkańcowi gminy Nawojowa, który teraz odpowie za kradzież.

13 października br. w godzinach porannych sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w rejonie jednego z przystanków autobusowych w Nowym Sączu. Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce zastali 66-latka, który zarzucał 43-latkowi kradzież. Młodszy z mężczyzn miał wcześnie rano zakraść się do gołębnika i zabrać stamtąd gołębie należące do hodowcy. W jego plecaku mundurowi znaleźli 3 ptaki. Numery na ich obrączkach zgadzały się z dokumentacją, którą przedstawił funkcjonariuszom właściciel gołębi. W związku z tym podejrzewany został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy.

Pracując nad wyjaśnieniem tej sprawy, policjanci przeszukali posesję 43-latka, gdzie ujawnili jeszcze 10 gołębi należących do pokrzywdzonego. Na podstawie zebranych materiałów mundurowi udowodnili, że 12 i 13 października br. mieszkaniec gminy Nawojowa trzykrotnie zakradał się do gołębnika 66-latka. Łącznie jego łupem padło 13 gołębi pocztowych o wartości 14 tysięcy złotych. Złodziej usłyszał od policjantów trzy zarzuty kradzieży – za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, ale w tym przypadku sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna dopuścił się ich w krótkich odstępach czasu, wykorzystując taką samą sposobność. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony