Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Cieniawie. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze

Policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Cieniawa w powiecie nowosądeckim. 27-letni motocyklista w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów.

Wczoraj, tj. 18 października br. około godziny 18:20 w miejscowości Cieniawa doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, kierując motocyklem marki KTM, z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku koparkę marki JCB. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, w wyniku poniesionych obrażeń motocyklista zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący koparką był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń.

Przez wiele godzin, na miejscu prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych prowadzili oględziny. Na czas wykonywanych czynności, droga krajowa nr 28 w Cieniawie była całkowicie zablokowana. Zorganizowany został objazd, na który kierowali policjanci.  

Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze

Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować – dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony