Sądeccy policjanci rozliczyli młodą złodziejkę z przestępczej działalności

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali 24-letnią kobietę, która w ciągu ostatnich sześciu tygodni dopuściła się 5 kradzieży w sądeckiej galerii handlowej. Sprawczyni usłyszała zarzuty, a za popełnione przestępstwa grozi jej do 5 lat więzienia.

Sądeccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, od końca stycznia br. prowadzili kilka spraw kradzieży sklepowych, do których doszło na terenie jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu. W efekcie intensywnych czynności funkcjonariusze ustalili, że odpowiada za nie 24-letnia kobieta, która od 30 stycznia do 11 marca br. nie płacąc, wynosiła ze sklepów m.in. markowe kosmetyki, klocki i gry planszowe. Tylko podczas ostatniej kradzieży 24-latka wyniosła z drogerii 73 tusze do rzęs oraz 2 elektryczne szczoteczki do zębów o łącznej wartości ponad 5 tys. złotych.

Kilka dni temu podejrzewana mieszkanka Nowego Sącza została zatrzymana. W toku dalszych czynności okazało się, że kobieta swoją przestępczą działalnością naraziła poszkodowanych na łączne straty w wysokości niemal 8 tys. złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia, które trafiło z powrotem na sklepowe półki. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego mieszkanka Nowego Sącza usłyszała zarzuty popełnienia pięciu kradzieży. Za te przestępstwa grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony