Sądeccy policjanci zabezpieczali 61. Małopolski Wyścig Górski

W miniony weekend na drogach województwa małopolskiego zorganizowano 61. Małopolski Wyścig Górski. Kolarze biorący udział w tej międzynarodowej imprezie przejechali ponad 430 kilometrów, docierając także na Sądecczyznę, gdzie przebiegała trasa II i III etapu zmagań. W czasie wyścigu sądeccy policjanci wspierani przez mundurowych z komendy wojewódzkiej zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W tegorocznej edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego wystartowało 31 polskich i zagranicznych grup kolarskich. Zawodnicy na Sądecczyźnie rywalizowali dwukrotnie, pokonując w minioną sobotę i niedzielę (3-4 czerwca br.) część drugiego oraz trzeciego etapu wyścigu. Podczas pierwszego dnia zmagań na drogach powiatu nowosądeckiego zawodnicy przejechali przez Olszanę, Czarny Potok, Łącko, Czerniec i Zabrzeż, by dalej kontynuować wyścig na terenie powiatu nowotarskiego. Z kolei następnego dnia (4 czerwca br.) kolarze powrócili na drogi Sądecczyzny – pokonując trasę przebiegającą przez Zabrzeż, Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę i Gaboń, zawodnicy dotarli na Przehybę położoną 1175 m n.p.m. Tam zakończyła się 61. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Najlepszy zarówno na ostatnim etapie, jak i w klasyfikacji generalnej był węgierski kolarz Marton Dina.

Na sądeckim odcinku wyścigu kilkudziesięciu policjantów, głównie ruchu drogowego, prewencji oraz Komisariatu Policji w Starym Sączu, przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zabezpieczało trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Dzięki sprawnej współpracy z organizatorem wydarzenia oraz współdziałaniu wszystkich policjantów biorących udział w zabezpieczeniu, w czasie tego sportowego wydarzenia nie odnotowano naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony