Sądecka Policja podsumowała czas Wszystkich Świętych

Sporo pracy mieli sądeccy policjanci w ostatnich dniach. Czas Wszystkich Świętych to ogromny ruch na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. W tym czasie zanotowano 3 wypadki, 24 kolizje, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców, a 4 osoby zostały ranne.

– Trwające od 31 października do 2 listopada br. wzmożone działania Policji były czasem wytężonej służby dla wielu sądeckich policjantów. – informuje Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym SączuW. – szystko po to, by pomóc mieszkańcom oraz osobom, które w tym czasie przyjechały na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich. Podobnie jak w poprzednich latach, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się znacznie większa niż na co dzień liczba policjantów, których głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy. Ponadto w ramach działań m. in. cmentarze i rejony do nich przyległe, były patrolowane przez policjantów wspólnie ze strażnikami miejskimi, a dodatkowo przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Podczas trzech dni wzmożonych działań na Sądecczyźnie doszło do 3 wypadków drogowych, w wyniku których 4 osoby zostały ranne. Na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze odnotowali w tym czasie także 24 kolizje oraz ujawnili 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Podczas ubiegłorocznych działań w okresie uroczystości Wszystkich Świętych (28.10-2.11.2022 roku) w naszym regionie doszło do 42 zdarzeń drogowych (6 wypadków i 36 kolizji). Policjanci zatrzymali wówczas 12 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony