Sądecki zespół CHEER NS jedzie na Mistrzostwa Europy

W Józefowie koło Warszawy zakończyły się Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Znakomicie spisały się sądeczanki, które razem z Diamond Cheer Kamienica jako Global Cheer w konkurencji Cheer All Girls Senior Level 5 spisały się wyśmienicie zajmując 2 miejsce zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się na początku lipca w Atenach.

Nie był to jedyny sukces nowosądeckich cheerleaderek. W kategorii Acro solo junior młodszy level 3 Kasia Petrylak pokonała 9 zawodniczek i zdobyła tytuł Mistrza Polski 2022.

Group Sunty (4-5 osobowa drużyna wykonująca same ewolucje sportowe)

Level 2 junior młodszy, zespół Exstra Girls – zajął 4 miejsce, Piąteczka była 3. W junior group stunt level 4 Super Girls zajęły 3 miejsce, a Czwóreczka była druga. W bardzo ciekawej konkurencji Partner Stunt Ania i Dodo wywalczyli srebro.

– Warto wspomnieć, że to już kolejne podium dla sądeckiego klubu, od 2011 roku zespół na wszystkich zawodach rangi mistrzowskiej przywoził medale, tym razem do złota brakło bardzo (tylko 9 pkt na 300). – opowiada trener Mirosław Haczek. – Lecz najważniejszy cel został osiągnięty, czyli możliwość jedziemy na Mistrzostwa Europy do Grecji. Zespół od 2011 roku działa Nowym Sączu promując Sądecczyznę, i godnie reprezentuje miasto Nowy Sącz na arenach sportowych w Polsce i Europie, teraz przed dziewczynami ciężka praca, bo po raz pierwszy mają możliwość występu na najważniejszej imprezie cheer w Europie. Trzymajcie kciuki, by udało nam się zebrać środki na ten wspaniały wyjazd, gdyby któraś firma chciałaby wspomóc te wspaniałe dziewczyny w wyjeździe na Mistrzostwa Europy prosimy o kontakt.

Już 20 Kwietnia 8 dziewcząt z Cheer NS wchodzące w skład kadry Polski będą reprezentować Polskę na najważniejszej imprezie na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Orlando USA.

Partnerem w trakcie przygotowań i podczas Mistrzostw Świata jest Województwo Małopolskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony