Śmiertelny wypadek drogowy w Muszynce– policjanci apelują o ostrożność

Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Muszynka. Pomimo kalendarzowej wiosny, zima nie odpuszcza. Warunki drogowe w naszym regionie są trudne z uwagi na opady śniegu i marznącego deszczu. Jedzmy ostrożnie. Za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia br. ok. godz. 7:50 w miejscowości Muszynka ok. 500 metrów przed przejściem granicznym ze Słowacją. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Ford Transit wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem w następstwie czego, wjechał do  przydrożnego rowu, uderzając w drzewo. Samochodem podróżowało czterech obywateli Słowacji, którzy jechali do swojego kraju. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu zdarzenia. Dwóch kolejnych pasażerów w weku 24 i 26 lat z obrażeniami ciała, niezagrażającymi życiu zostało przetransportowanych do szpitali w Polsce i Słowacji. Natomiast kierujący 42-latek nie doznał obrażeń, był trzeźwy.

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pracował Prokurator Rejonowy w Muszynie, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Na czas wykonywanych czynności, droga była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, na które kierowali policjanci. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Warunki drogowe szczególnie rano i wieczorem w naszym regionie są trudne. Z uwagi na niskie temperatury  jezdnia może być oblodzona i bardzo śliska. Jedzmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony