Sądeczanie w finałach Pucharu Świata

W Augsburgu zakończyły się finały w slalomie kajakowym w K-1 pań i panów. Bardzo dobrze spisali się sądeczanie Klaudia Zwolińska, która zajęła 4 miejsce oraz Dariusz Popiela zajmując 9 pozycję.

W slalomie każdy start to nowe zawody. W półfinałach pierwsza na starcie stanęła sądeczanka Dominka Brzeska, dla której ze względu na wiek to wciąż zdobywanie doświadczenia. Niestety rozpoczęła fatalnie. Już na 4 bramce złapała 50 punktów karnych i marzenia prysły. Druga z naszych zawodniczek Klaudia Zwolińska popłynęła znaczenie lepiej i awansowała do finałów z 7 pozycji. Walka o podium była niezwykle zacięta. Do ostatniej zawodniczki sądeczanka była na trzecim miejscu, ale wyprzedziła ją Horn. Nasza zawodniczka miała drugi czas wyścigu, ale 4 pkt karne zepchnęły ją za podium.

Równie ciekawie było wśród panów. W półfinałach o awans walczyło dwóch sądeczan, Michał Pasiut i Dariusz Popiela. Pierwszy z nich popłynął dobrze, bez punktów karnych, ale zbyt wolno i zajął 17 miejsce. Lepiej zaprezentował się Dariusz Popiela, który mimo 2 pkt karnych do finałów awansował z 7 miejsca. W walce o podium poza konkurencją okazał się Włoch De Gennaro, który wygrał z dużą przewagą nad innymi. Sądeczanin Dariusz Popiela zajął ostatecznie 9 miejsce.

Warto podkreślić fakt, że awans do finałów to sukces naszych zawodników. W sobotę swoich sił spróbują kanadyjki i kanadyjkarze.

Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony