Sądeczanie w komplecie awansowali

W niemieckim Augsburgu zakończył się pierwszy dzień Pucharu Świata w slalomie kajakowym. Jako pierwsi na trasie pojawili się kajakarki i kajakarze. Bardzo dobrze spisali się sądeczanie, którzy w komplecie awansowali do półfinałów.

Jak zawsze bardzo liczenie obsadzone są kajaki. W K-1 mężczyzn rywalizowało 74 zawodników, a wśród kobiet 57. Tor w Augsburgu nie należy łatwych, trasa również. Zawody rozpoczęły panie. Dość niespodziewanie kwalifikacje wygrała Ukrainka Wiktoria Us. Na piątym miejscu uplasowała się sądeczanka Klaudia Zwolińska. O półfinały walczyła druga z sądeczanek Dominka Brzeska, w drugim wyścigu. Zajęła dziesiąte miejsce co dało jej awans. Kwalifikacji nie przebrnęła najbardziej doświadczona z naszych zawodniczek Natalia Pacierpnik.

W K-1 panów rywalizacja była niesłychanie zacięta. Na starcie pojawili się wszyscy najlepsi na świecie. Pokonanie trasy szybko i bezbłędnie okazało się trudne. Najmniejszy błąd wiele kosztował. Przekonali się o tym nasi zawodnicy. Po pierwszym wyścigu do półfinału awansowali sądeczanie Dariusz Popiela oraz Michał Pasiut, choć na dalekich miejscach. Szczęścia zabrakło Jakubowi Brzezińskiemu, który nie zdołała awansować.

– Zawody nie są łatwe dla nikogo – mówi wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego Bogdan Popiela. – Wszyscy, którzy awansowali mieli problemy. Błąd na bramce podjazdowej powodował np. wypchnięcie przez wodę blisko brzegu, a to już była strata czasu. Kwalifikacje za nami, w piątek kolejny dzień i kolejne zawody i walka o finały

W piątek na starcie jako pierwsze staną zawodniczki w C-1, już o 8.15, zaraz po nich ruszą panowie. Na popołudnie zaplanowano półfinały i finały w K-1 pań i panów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony