Sądeczanie w reprezentacji – kwalifikacje zakończone

Krakowskimi slalomami” zakończyły się kwalifikacje do reprezentacji Polski w kategorii seniorów. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z KS Start Nowy Sącza, którzy w większości będą bronić barw Polski i Sądecczyzny podczas najważniejszych zawodów oraz walcząc o kwalifikacje olimpijskie, które już mają Klaudia Zwolińska oraz Grzegorz Hedwig – oboje KS Start.

Pierwsze zawody kwalifikacyjne dla seniorów odbyły się przed tygodniem na torze Ćunovo w Bratysławie. Na trudnej trasie najlepiej spisali się najbardziej doświadczeni. Najwięcej emocji odbyło się w walce o 3 miejsce w kadrze. W Krakowie do ostatniego wyścigu trwała zacięta walka. O ile w K-1 kobiet praktycznie wszystko było wiadome, o tyle wśród panów było gorąco. O ostatnie miejsce w reprezentacji rywalizowali sądeczanin Michał Pasiut oraz Jakub Brzeziński. Lepszym okazał się ten pierwszy. Emocje dostarczyła też walka o 1 miejsce. Tutaj klasę pokazał Mateusz Polaczyk, który o włos pokonał Michała Pasiuta oraz Dariusza Popielę.

Seniorzy – reprezentanci Polski:

K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska KS Start Nowy Sącz, 2. Dominika Brzeska KS Start, 3. Hanka Danek KS Start.

K-1 mężczyzn: 1. Mateusz Polaczyk Zawisza Bydgoszcz, 2. Dariusz Popiela KS Start, 3. Michał Pasiut AZS AWF Kraków (wychowanek KS Start).

C-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska KS Start, 2. Aleksandra Stach AZS AWF Kraków.

C-1 mężczyzn: 1. Grzegorz Hedwig KS Start, 2. Michał Wiercioch AZS AWF Kraków, 3. Kacper Sztuba AZS AWF Kraków.

Za tydzień w Liptowskim Mikulaszu o miejsce w reprezentacji walczyć będą młodzieżowcy oraz juniorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony