Wszystkie drogi prowadzą do…Muszyny

Dzisiaj Muszyna stała się centrum Sądecczyzny, nie Nowy Sącz, który ma niewiele do zaoferowania, nie Stary Sącz, czy Krynica. Za sprawą bardzo sprawnego działania, pomysłów i ich realizacji burmistrza Jana Golby oraz jego współpracowników, to niewielkie miasto rocznie odwiedzają miliony ludzi z Polski oraz zza granicy, którzy dzisiaj stanowią 25 proc. gości.

Ogrody stały się już słynne na cały kraj, wielbicieli zdobywa Malnik za sprawą wieży widokowej oraz odbudowanego zamku. Od soboty Muszyna ma nową atrakcję.

– Jeżeli jeszcze ktoś nie wie, że miasto stało się jedną z najatrakcyjniejszych turystycznych miejscowości w kraju, to zapraszamy aby to sprawdzić. – mówi burmistrz Jan Golba. – W Muszynie nie ma miejsca na nudę. Właśnie oddaliśmy do użytku większą część Rodzinnego Parku Zazamcze, jako kolejną atrakcję turystyczną, będą następne. Szukacie dobrego miejsca na wypoczynek? No to do Muszyny.

Każde miejsce w Muszynie jest oblegane przez turystów. Największą popularnością cieszą się: ogrody sensoryczne, miłości, tematyczne, ogrody biblijne, ogrody żywe, zamek, ścieżki rowerowe, wieża widokowa na Malniku, Rynek, spływ raftingowy, Czarna Młaka i mofeta.

– Turystów spotkać można także na szlakach turystycznych. – dodaje Jan Golba. – Cieszyć się należy, że aktywnością gospodarczą zaczynają się też wykazywać mieszkańcy, którzy poprzez swoje działania zwiększają liczbę atrakcji oferowanych turystom. Dziękuję wszystkim tym, którzy przez lata ciężko pracowali i wierzyli w sukces Muszyny. Malkontentów zapraszam na “majówkowy” spacer po wszystkich miejscowościach w gminie Muszyna, aby poprawili sobie humor i zobaczyli jak piękna jest nasza Gmina.

Fot; Jec + foto z otwarcia M. Zwierz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony