Sądeczanie zagrają o mistrzostwo Małopolski

Drugi dzień zmagań w turnieju o mistrzostwo Małopolski w siatkówce kadetów zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz wygrał dwa mecz (w pierwszym dniu również zwyciężył) i zameldował się w finale, czyli zagra o złoty medal, ale również awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Gratulacje!

SKPS Dunajec Nowy Sącz – MKS Andrychów 3:0 (28:26, 25:19, 25:16)

SKPS Dunajec: Kucharski, S. Sobczyk, Bryniak, Szyszka, Lach, Janik, Legutko – libero oraz Rokita

SKPS Dunajec – Pogoń Proszowice 3:2 (25:20, 17:25, 25:15, 20:25, 15:9)

SKPS Dunajec: Kucharski, S. Sobczyk, Bryniak, Szyszka, Wojtas, Janik, Legutko – libero oraz Rokita, Gizicki.

Pogoń: A. Varvanin, S. Varvanin, Pleskach, Stapachenko, M. Antonov, T. Antonov, oraz Verchenko, Klkmas.

Niezwykle emocjonujący był mecz z Pogonią, który decydował o awansie do finału. Pierwszy set przebiegał pod dyktando sądeczan, choć nie była to porywająca gra. Na szczęście zespół SKPS Dunajec pod koniec rozgrywki zachował więcej spokoju i wygrał. Drugi set to wyraźnie lepsza gra gości, zwłaszcza S. Varvanina, który mimo mikrego wzrostu znakomicie rozgrywał, bronił, a jeszcze lepiej serwował. Pogoń wygrała i zrobiło się nerwowo. Pod gorącej rozmowie trenera Łukasza Mężyka z zawodnikami, trzeci set wyglądał tak, jak powinien cały mecz. Dobra zagrywka, szybkie ataki i wysokie prowadzenie oraz wygrana. Wydawało się, że dalej będzie już tylko dobrze. Tymczasem goście znów pokazali klasę ogrywając sądeczan, którzy znów mieli słabe momenty przeplatane dobrymi, choć tych ostatnich było za mało. Remis w setach 2:2 zwiastował duże emocje w tie breaku. Tymczasem skoncentrowani – wreszcie – sądeczanie zagrali skutecznie prowadząc 8:4. Rywale próbowali nawiązać walkę, ale zespół z Nowego Sącza już na to nie pozwolił.

Wygrana dała awans do finałów o mistrzostwo Małopolski, które odbędą się w niedzielę, o godz. 12.00.