Sądeczanka w konkursie im. Fryderyka Chopina

W poniedziałek o godz. 13.30 wystąpi w Warszawie podczas konkursu im. F. Chopina sądeczanka Aleksandra Świgut.

Jak informuje Tomasz Wolak, największy miłośnik Skaldów, wśród 87 kandydatów, którzy zakwalifikowali się do I etapu jest nasza znakomita perła – Aleksandra Świgut. – Ola to laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, niesamowity talent, urodzona pianistka, niezwykle sympatyczna i skromna dziewczyna (znam Ole od jej najmłodszych lat). Całym sercem trzymajmy za nią kciuki! A 4 października będzie można posłuchać na żywo jej występu o godz.13.30.

Warto wiedzieć!

Aleksandra Świgut, pianistka, solistka i kameralistka, pedagog, asystent w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej i Smyczkowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena pod patronatem Elżbiety Pendereckiej.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piotra Palecznego, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Świtały i Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także Guildhall School of Music w Londynie w klasie Davida Dolana. Doktorantka w Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa Waldemara Wojtala). Warto przypomnieć, że zaczynała w PSM w Nowym Sączu u Teresy Orchel.

Zdobywczyni II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Do największych osiągnięć należą drugie nagrody na Międzynarodowych konkursach pianistycznych w: Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Festiwalu Pianistycznym w Nohant, Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim. Festiwalu Chopin a Paris, Międzynarodowym Festiwalu w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu Chopin i jego Europa. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich m.in. w Hamamatsu, La Chatre (przy Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nohant), Radziejowicach, Opactwie Royaumount (stypendium Fundacji Royaumount), Lipsku, Dusznikach Zdroju.

Współpracowała z wybitnymi muzykami i pedagogami takimi jak: Robert Levin, Malcolm Bilson, Arie Vardi, Anna Malikova, Soo-Jung Shin, Alexei Lubimov, Piet Kuijken, Tobias Koch, Andreas Staier, Katarzyna Popowa-Zydroń, Ives Henry, Philippe Guisiano, Mariola Cieniawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony