Sądeczanki lepsze od Korony w Krakowie

W drugiej kolejce spotkań II ligi koszykówki kobiet nowosądecki zespół UKS Żak Nowy Sącz pokonał Koronę Kraków na ich parkiecie.

II Liga kobiet

II Kolejka

AZS Politechnika Korona Kraków – UKS Żak Nowy Sącz 55:72 (16:18, 16:20, 11:20, 12:14)

Sędziowali: Maria Tatar i Aleksandra Krupa.

AZS Korona: Dolenc 16, Marczyk 14, Filipowska 10, Florkiewicz 4, Hatalska 4, Baran 3, Owca 2, Warmul 1, Klotzer 1.

UKS Żak: Orzeł 18, Lipińska 13, Michalczyk 10 (1×3), D. Kosakowska 10 (1×3), S. Kosakowska 8, Sowa 5, Sommer 4, Oracz 2, Chatys 2, Nowak, Feryńska, Skoczeń.

Mecze z krakowskimi zespołami nigdy nie są łatwe. Przed tygodniem sądeczanki podejmowały Wisłę CanPack i po zaciętym meczu przegrały. Tym razem drużyna pod kierunkiem Leszka Obrzuta pokonała inny krakowski zespół, Koronę. Już pierwsza kwarta pokazała, że o sukces nie będzie łatwo. Pod koszami trwała zacięta walka o każdą piłkę. Na akcję sądeczanek natychmiast odpowiadały gospodynie. Druga część meczu to lepsza obrona, szybkie kontry i co ważne skuteczne. Po rzutach m.in. Orzeł, Lipińskiej czy Michalczyk do przerwy UKS Żak prowadził 38:32. Po przerwie sądeczanki zagrały jeszcze lepiej powiększając przewagę punktową. Po trzech kwartach zespół z Nowego Sącza prowadził 58:43. Ostatnia część meczu już nie była tak dynamiczna, a koszykarki Leszka Obrzuta kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie pewnie pokonując Koronę.