„Sądeczanki dla zwierząt” – zbierają na “Kociarnię” i pomoc dla bezpańskich psów i kotów

Na wydawniczym runku ukazał się niezwykły w pomyśle kalendarz p.n. “Sądeczanki dla zwierząt”. Na zdjęciach są niezwykłe kobiety – sądeczanki m. in Natalia Szczypuła, finalistka programu The Voice of Poland, podwójna wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka MŚ w kajakarstwie slalomowym Klaudia Zwolińską , Ewa Novel czy aktorka Katarzyna Ucherska. Ten piękny kalendarz może być Twój!!!

– Celem wydania takiego kalendarza jest zbiórka funduszy na pomoc zwierzętom – mówił Luiza Kałuzińskie prezes TOZ (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami) Nowy Sącz. – Naszym marzeniem jest powstanie “Kociarni”, co nie będzie łatwe bo działy z datków i odpisów 1,5 proc. Kiedy mówimy o opiece na zwierzęami to mamy przede wszystkim na myśli psy, a tymczasem szczególną uwagę musimy zwrócić na koty. Widać te piękne osobniki na osiedlach, które często nie mają się gdzie podziać. Obecnie mamy ich od 20 do 25. Wiele z nich znajduje domy, co na cieszy. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony będzie również na leczenie, sterylizację, karmienie, ale również edukację wśród młodzieży. Chcemy uczyć jak można pomagać.

Pomysł takiego kalendarza jest z pewnością niecodzienny – dodaje dyrektor TEB Ewa Surowiak. – Bardzo dziękuje wszystkim paniom, bo znalezienie przez nie czasu by wziąć udział w sesji foto, nie było łatwe. Nawet dzisiaj udział w konferencji wzięła Klaudia Zwolińska, któa jest na zgrupowaniu sportowym w Zakopanem, ale przyjechała. Dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym kalendarz mógł powstać.

Piękne zdjęcia w studio TEB wykonał Andrzej Rams, który powiedział: To było bardzo ciekawe zadanie zawodowe, ale też cel był i jest szczególny – pomóc zwierzętom. Z paniami pracowało się znakomicie, choć musiały inaczej organizować sobie życie zawodowe by tutaj przyjechać. Oczywiście nie brakowało różnych sytuacji z pieskami i kotkami. Zanim zgodziły się pozować musiały poznać studio i panie. Ale jak się już zaprzyjaźniy to było fajnie. Gorąco zachęcamy do kupna kalendarza, ja też to zrobiłem, bo cel jest szczytny.

– Bez wahania zgodziłam się na wzięcie udziału w sesji – opowiada Klaudia Zwolińska – W studio nieco czasu musiałam spędzić zanim kotek mi zaufał, później było miło. Cieszę się, że mogłam pomóc w tak ważnej sprawie, jak pomoc zwierzętom.

– Dla mnie idea powstania takiego kalendarza jest znakomita – dodała piosenkarka Ewa Novel. – Samo pomaganie innym jest w moim życiu ważne. Podobnie jak Klaudia ja też musiałam poświęcić nieco czasu by zdobyć zaufanie zwierzaczka. Kiedy już się polubiłyśmy było fajnie.

Dla TOZ wydrukowano 600 egzemplarzy, które można kupić w TOZ lub w szkole TEB przy ul. Romanowskiego. Koszt 50 zł lub więcej. Jest też kilka sztuk z autografami. Warto się pośpieszyć.

Kalendarz można nabyć wpłacając darowiznę w kwocie 50zł (lub większej) na nr konta Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Nowym Sączu. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna Kalendarz”, następnie wysłać potwierdzenie przelewu na adres e-mail: nowy-sacz@toz.pl – w treści należy wpisać imię i nazwisko. Jeśli ktoś preferuje odbiór osobisty zapraszamy do TEB Edukacja Rynek 16, od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia sekretariatu. Jeśli kalendarz ma być wysłany pocztą należy wpłacić dodatkowo 16 zł, należy wpisać pełny adres korespondencyjny oraz numer telefonu.

Dane do przelewu : Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce – Oddział w Nowym Sączu Ul. Sobieskiego 16/2 33-300 Nowy Sącz nr rachunku bankowego: 03 1020 3453 0000 8702 0060 9826


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony