Sandecja – czterech na liście transferowej

Decyzją zarządu oraz sztabu szkoleniowego MKS Sandecja czterech zawodników znalazło się na liście transferowej i dostało wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Są to: Mariusz Gabrych, Kacper Gach, Dawid Pietrzkiewicz oraz Damir Śovśić.

Mariusz Gabrych w zespole występuje po raz drugi. W trakcie sezonów 2018/2019 oraz 2019/2020 rozegrał 51. spotkań, w których zdobył siedem bramek. W obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi oraz Fortuna Pucharu Polski meldował się na boisku piętnastokrotnie, nie zdobywając w nich bramki.

Kacper Gach, który dołączył do “Biało-Czarnych” przed startem obecnych rozgrywek ma na swoim koncie sześć występów dla Sandecji.

Dawid Pietrzkiewicz po pobycie w Nowym Sączu w trakcie sezonu 2017/2018 wrócił do “Sączersów” przed rozgrywkami 2020/2021 i od tamtego czasu 66 raz meldował się między słupkami.

Damir Śovśić również reprezentuje w Sandecji po raz drugi. Pierwszy raz w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018, kiedy wystąpił dziewięciokrotnie na poziomie Ekstraklasy, a następnie od rozgrywek 2020/21 zaliczył 61. gier, w których zdobył sześć bramek.

– To nie była łatwa decyzja – mówi prezes MKS Sandecja Miłosz Jańczyk – Rozmowy z trenerami trwały długo. Zdecydowaliśmy się na tych zawodników przyjmując argumenty trenera Stanislava Vargi. Co dalej? Szukamy uzupełnień i niedługo będzie już wiadomo kto do nas przyjdzie. Na razie piłkarze mają wolne, a do pracy wracają 4 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony