Srebrne gody Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Fr. Blachnickiego

To już 25 lat działalności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Fr. Blachnickiego w Nowym Sączu. Ale też 610 lat tradycji. Dzisiaj to ponad 300 uczniów, również Szkoła Muzyczna I st.

– Kiedy to minęło, 25 lat, to przecież ćwierć wieku – mówi dyrektor KSP prof. Oświaty Zbigniew Małek. – Początki były bardzo trudne. Mało miejsca, brakowało wszystkiego, ale ówczesny proboszcz Bazyliki ks. Stanisław Lisowski mówił będzie dobrze. I rzeczywiście krok, po krok, z każdym rokiem się rozwijaliśmy. Dzisiaj to bardzo nowoczesna placówka z mnóstwem propozycji dla uczniów od sportowych po artystyczne. To u nas dzieci mają szansę nauki aż 6 języków obcych, itd. Przed nami wiele wyzwań, choć jak pokazała pandemia umiemy sobie radzić z problemami. Warto przy tym przypomnieć, że za dwa lata piętnastolecie będzie obchodziła nasza szkoła muzyczna.

Z okazji jubileuszu w MCK Sokół odbyła się uroczysta akademia z udziałem gości z Kuratorium, posła Jana Dudy, duchowieństwa, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, rodziców i uczniów.

W krótkich filmach pokazano historię szkoły oraz przedstawiono sylwetkę patrona KSP ks. Franciszka Blachnickiego. Był też koncert w wykonaniu młodzieży szkolnej. Nie brakowało też długich rozmów o szkole bowiem wielu dzisiejszych uczniów to dzieci rodziców, którzy kiedyś uczęszczali do KSP.

Były też życzenia i prezenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony