Siatkarski piknik w górach

Grupa ponad 40 dzieci i rodziców związanych z SKPS Dunajec Nowy Sącz, uczestniczyła w 2 –dniowej wycieczce pieszej na Przehybę z noclegiem w O.W JordaNova w Gołkowicach w ramach projektu LASÓW PAŃSTOWYCH – SPORTOWA NATURA, które były PARTNEREM ( www.lasy.gov.pl ) tego wydarzenia.


Przemierzając żółty szlak z Przewodnikiem Beskidzkim – Piotrem Rychlewskim, poznawali walory krajoznawcze Beskidu Sądeckiego – otrzymując sporą dawkę wiedzy o środowisku leśnym. Mogli zapoznać się w środowisku naturalnym z fauną i florą sądeckich lasów. Dowiedzieli się jak wypoczywać w lesie, jak poruszać się po szlakach, co to są ścieżki edukacyjne, co to znaczy zrównoważona i wielofunkcyjna gospodarka leśna. Zwiedzili również Muzeum Beskidu Sądeckiego.

Natomiast w schronisku na Przehybie, dzięki programowi edukacyjnemu Nadleśnictwa Stary Sącz i Szymonowi Wojtanowskiemu – specjaliście ds. edukacji i ochrony przyrody – najmłodsi uczestnicy i ich rodzice – otrzymali sporą dawkę informacji o otaczających schronisko lasach, ich mieszkańcach oraz możliwości korzystania z darów natury. Był konkurs z nagrodami, pytania o formy ochrony przyrody i różnej działalności człowieka w naturalnym środowisku.

Nie zabrakło rekreacyjnej formy siatkówki na wysokości ponad 1000 m.n.p.m co dla najmłodszych adeptów siatkówki było dużym przeżyciem.
W Ośrodku Wypoczynkowym JordaNova w Gołkowicach, było ognisko z pieczeniem kiełbasy i wieczór integracyjny rodzin siatkarskich. Dużo śpiewu, zabawy i dobrego humoru.

Drugi dzień to już więcej siatkówki ale w nietypowej formie bo na boiskach w otoczeniu drzew oraz w zespołach “dwójek” (dziecko + rodzic). Było sporo emocji, zdrowej rywalizacji i zabawy. Przy dekoracji każdy czuł się zwycięzcą – piesza, parogodzinna wyprawa w góry plus wysiłek na trawiastych boiskach, to nie lada wyczyn, zwłaszcza przy temperaturze ponad 30 stopni .

Zadowoleni ale bardzo zmęczeni, po południu zameldowaliśmy się w Nowym Sączu.
Organizator i uczestnicy szczególnie dziękują PARTNEROWI tej wycieczki czyli LASOM PAŃSTWOWYM za daleko idące wsparcie i pomoc w organizacji. Wszyscy mają nadzieję, że w następnym roku LASY PAŃSTWOWE będą kontynuowały projekt SPORTOWA NATURA, bo chętnych poznać środowisko leśne nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony