Sokół solidarny z Ukrainą

W tragicznym czasie wojny, której nikt z nas nie chciał, jesteśmy solidarni z Ukrainą. Solidarność w sytuacjach kryzysowych można i trzeba okazywać na różne sposoby. Najlepiej, aby każdy – czy to człowiek, czy instytucja – robił to, w czym jest dobry. Dlatego MCK SOKÓŁ zamierza się solidaryzować za pośrednictwem szeroko pojętej kultury.

Organizacja wydarzeń artystycznych będzie z jednej strony formą wsparcia artystów ukraińskich, a z drugiej okazją do publicznych zbiórek na potrzeby uchodźców wojennych. Natomiast rozmaite zajęcia dla dzieci, młodzieży i ich mam pomogą w redukcji stresu, oswoją i ułatwią aklimatyzację w nowym miejscu pobytu.

Będziemy poszukiwać elementów wspólnych w polskiej i ukraińskiej tradycji, aby utwierdzać się wzajemnie w przekonaniu, że wiele nas łączy i w gruncie rzeczy wszyscy budujemy na takich samych wartościach. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych. Oczekując na jego przywrócenie warto wspierać tych, którzy ucierpieli najbardziej.

***
SPECJALNY BILET WSTĘPU NA WYDARZENIA KULTURALNE

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wprowadziło, dla osób posiadających status uchodźców z Ukrainy, specjalny bilet wstępu na wydarzenia kulturalne.

Bilety w cenie 1 zł obowiązują na wszystkie wydarzenia kulturalne (z wyłączeniem seansów kinowych) organizowane przez MCK SOKÓŁ. Osoby chcące skorzystać ze specjalnego biletu zobowiązane są do okazania przy zakupie oraz przed wejściem na wydarzenie zaświadczenia tożsamości wydanego przez Konsulat Generalny Ukrainy. Bilety dostępne są w kasie MCK SOKÓŁ (Nowy Sącz, ul. Długosza 3) czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-nd. 12:00-20:00.

***
NAJBLIŻSZE WYDARZENIA W RAMACH PROJEKTU

* 18 marca – 27 kwietnia – warsztaty kreatywne w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ – warsztaty dla dzieci i młodzież z Ukrainy (w wieku od 8 do 18 lat)

* 19 – 20 marca – „Ukraińskie poranki” – seanse filmowe z napisami w języku ukraińskim

* 28 marca 2022, godz. 17:00 – „Wieczór trzech [króli] aktorów” (spektakl) – podczas wieczoru Fundacja Rozwoju Sądecczyzny prowadzić będzie zbiórkę pieniężną na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy

* 30 marca 2022, godz. 18:00 – „Piękne głosy z Ukrainy” (koncert) – podczas wieczoru Fundacja Rozwoju Sądecczyzny prowadzić będzie zbiórkę pieniężną na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony