Stało się! Trener Sandecji Stanislav Varga odsunięty – Tomasz Kafarski następcą

Jak informuje klub decyzją Prezesa MKS Sandecja S.A. trener Stanislav Varga z dniem 9 marca 2023 roku został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Sandecji Nowy Sącz.

O takiej możliwości w mieście mówiono od pewnego czasu. Słabe wyniki, przedostatnie miejsce w tabeli i zagrożenie spadkiem z I ligi dopełniło całości.

Słowacki trener jawił się we wrześniu ub roku niemal jak zbawiciel. Prezentował tzw. silną rękę, o czym krążyły różne opowiastki. Wydawało się, że jest w stanie pobudzić piłkarzy do walki o punkty. Dokonano wielu transferów, pozbyto się zawodników, którym się nie chciało walczyć za Sandecję, lub byli kiepscy w piłkarskim fachu – kto ich wcześniej sprowadził do Nowego Sącza? Tymczasem po zimowej przerwie rzeczywistość okazała się zgoła inna. Wyników jak nie było tak nie ma. Przez chwilę wydawało się, po wygranej w pierwszym meczu rundy wiosennej, że coś drgnęło. Niestety kolejne spotkania tego nie potwierdziły, a porażka z Odrą Opole dopełniła czary goryczy.

Słowacki trener Stanislav Varga przejął zespół “Biało-Czarnych” we wrześniu 2022 roku i od tamtego momentu poprowadził drużynę w piętnastu spotkaniach (13 – Fortuna 1 Liga, 2 – Fortuna Puchar Polski).

Nowym, starym trenerem Sandecji został Tomasz Kafarski. Umowa nowego szkoleniowca będzie obowiązywała do końca czerwca 2024 roku.

Trener, lat 48, jest bardzo dobrze znany w sądeckim środowisku, bowiem prowadził Sandecję od lipca 2018 roku do lipca 2020 roku. Łącznie prowadził zespół biało czarnych zasiadał 67. razy.

One thought on “Stało się! Trener Sandecji Stanislav Varga odsunięty – Tomasz Kafarski następcą

  1. Był Dudek dobry to się zachciało mieszać.. Kafarski? To już lepiej Szczepański.. A może Małek w końcu się weźmie za porządna pracę w NS?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony