Dyskusja o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego.

Gości powitał Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, a komisję, w której uczestniczyła m.in. sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, prowadził Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Omówiono główne zadania i działania w zakresie zapobiegania przestępczości i zjawiskom patologicznym wśród dzieci i młodzieży na terenie placówek oświatowych, w drodze do i ze szkoły oraz w innych miejscach, także w czasie wolnym od nauki na terenie miasta Nowego Sącza oraz Powiatu Nowosądeckiego oraz podjęcie zadań wynikających z „Powiatowego Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2021 – 2024″.

Członkowie komisji dyskutowali także na temat poprawy bezpieczeństwa pożarowego i zarządzania kryzysowego na terenie miasta Nowego Sącz i Powiatu Nowosądeckiego; zakupu wyposażenia i szkolenia jednostek, które mają wpływ na bezpieczeństwo w walce z pożarami i miejscowymi zagrożeniami; prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie informowania społeczeństwa o zagrożeniach związanych z niesprawną instalacją wentylacyjną i kominową (zatrucie tlenkiem węgla).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony