STOP brawurowym kierowcom – działania sądeckiej drogówki

150 skontrolowanych pojazdów, 130 ujawnionych wykroczeń i 5 przestępstw, a także 4 zatrzymane prawa jazdy i 14 dowodów rejestracyjnych oraz 76 mandatów i 7 wniosków do sądu o ukaranie – to efekt cyklicznych działań pod hasłem „Agresywne zachowania na drogach Nowego Sącza”, które prowadzili policjanci sądeckiej drogówki.

Wzmożone działania kontrolne realizowane w godzinach wieczornych i nocnych na terenie Nowego Sącza przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego organizowane są cyklicznie, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa i zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

W ramach działań pod hasłem „Agresywne zachowania na drogach Nowego Sącza” policjanci sądeckiej drogówki skontrolowali 150 pojazdów, ujawniając 130 wykroczeń (głównie dotyczących przekraczania dopuszczalnej prędkości i wykonywania nieprawidłowych manewrów) oraz 5 przestępstw (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i po cofnięciu uprawnień). Funkcjonariusze zatrzymali również 4 prawa jazdy, w tym 3 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był młody kierowca volkswagena, który kilkanaście minut po godzinie 2 w nocy jechał ulicą Jana Kilińskiego w Nowym Sączu z prędkością 144 km/h, czyli o 94 km/h za szybko. Na mężczyznę został nałożony mandat w wysokości 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych.

Ponadto mundurowi zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych, w tym 8 ze względu na zły stan techniczny pojazdów. Policjanci sądeckiej drogówki nałożyli 76 mandatów karnych i skierowali 7 wniosków do sądu o ukaranie.

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – mówi Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Za kierownicą bądźmy zawsze trzeźwi, zachowujmy zdrowy rozsądek, przestrzegajmy przepisów i limitów prędkości, a przede wszystkim unikajmy brawurowych zachowań, które mogą stać się przyczyną tragedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony