STOP brawurowym zachowaniom na drogach -podsumowanie weekendowych działań sądeckiej drogówki

W miniony weekend sądeccy policjanci przeprowadzili działania kontrolne, skierowane na kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego.

W dniach  6 – 8 sierpnia brpod szczególnym nadzorem policjantów, znalazły się obwodnice Nowego i Starego Sącza oraz wielkopowierzchniowe parkingi m.in. przy rondzie Solidarności (tzw. „JOJO”), PARK&RIDE w Starym Sączu,  a także przy galeriach handlowych.

W czasie działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze skontrolowali 240 pojazdów, ujawnili 238 wykroczeń, w tym, aż 166 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości.  Funkcjonariusze zatrzymali również 14 dowodów rejestracyjnych w głównej mierze za zły stan techniczny pojazdu. W 4 przypadkach z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali kierującym prawo jazdy. Rekordzista jechał Alejami Piłsudskiego w Nowym Sączu, z prędkością 124 km/h, czyli przekroczył prędkość o 64 km/h.

Cykliczne działania kontrolne sądeckiej drogówki, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny  poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Takie działania będą powtarzane przez policjantów cyklicznie.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony