W zaroślach uprawiał konopie indyjskie

Kryniccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Krynica- Zdrój, który w zaroślach uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 6 krzewów tej rośliny w różnej fazie wzrostu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy 4 sierpnia br. przeprowadzili działania na terenie jednej z miejscowości w gminie Krynica-Zdój. Z posiadanych przez krynickich funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec tej gminy, ma związek z narkotykami. Szybko te ustalenia się potwierdziły. Trop zaprowadził ich do miejsca w zaroślach, gdzie mężczyzna uprawiał konopie.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili 5 doniczek z krzewami, wyglądem i zapachem przypominające konopie indyjskie. Nieopodal również odnaleźli rosnący w ziemi kolejny większy krzew. 21-latek przyznał, że rośliny należą do niego, sam je zasadził i pielęgnował. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu Policji, gdzie usłyszał zarzuty uprawiania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, konopi innych niż włókniste (art. 63 ustawy). Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony