Studenci PWSZ Nowy Sącz mistrzami Małopolski

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w Piłce Nożnej, podczas których znakomicie zaprezentowali się studenci PWSZ w Nowym Sączu. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski wygrali wszystkie swoje mecze i zdobyli złoty medal.

Wyniki sądeczan:

Grupa B:

PWSZ Nowy Sącz – AZS Uniwersytet Jagielloński 14:0

PWSZ Nowy Sącz – AZS Politechnika Krakowska 2:1

PWSZ Nowy Sącz – AZS AWF Kraków 3:1

Półfinały

PWSZ Nowy Sącz – AZS Uniwersytet Ekonomiczny 2:2, karne: 5:4.

Finał:

PWSZ Nowy Sącz – AZS AWF Kraków 2:2, karne: 4:3

– Mecz był bardzo zacięty – opowiada trener i opiekun zespołu PWSZ Nowy Sącz Zbigniew Małek. – W regulaminowym czasie zakończył się remisem 2:2, a o złotym medalu zadecydowały rzuty karne, w których studenci z Nowego Sącza po raz drugi wykazali swoją wyższość wygrywając 4:3. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Rzeszowie, jeszcze w tym miesiącu w dn. 22–24.05.2022 r. W turnieju zmierzą się najlepsze drużyny akademickie z województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Turniej finałowy w tym roku odbędzie się w Gdańsku, a zwycięzca tego turnieju reprezentował będzie Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy.

W ubiegłym roku studenci z Nowego Sącza przegrali dopiero w finale w Opolu z drużyną AZS Uniwersytet Szczeciński naszpikowaną zawodnikami Pogoni Szczecin i Błękitnych Stargard.

– Zrobiliśmy pierwszy krok do finału w Gdańsku, ale przed nami bardzo trudne mecze w Rzeszowie – dodaje trener Zbigniew Małek wykładowca i prezes AZS PWSZ Nowy Sącz. – Akademickie Mistrzostwa Polski rozgrywane są w 35 dyscyplinach, a piłka nożna jest z nich najbardziej prestiżową. Rywalizacja w piłce nożnej stoi na bardzo wysokim poziomie. W meczach o medale występują zawodnicy I, II i III ligi. Sukces naszej drużyny jest tym większy, że składa się ona z zawodników występujących w IV lidze, okręgówce i A-klasie. Są to głównie studenci Instytutu Kultury Fizycznej kierunku Wychowanie Fizyczne, Fizjoterapia i Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Instytutu Ekonomicznego oraz Instytutu Technicznego. Studenci za zdobycie medalu AMP, oprócz satysfakcji sportowej mogą liczyć na dodatkowe punkty do stypendium oraz na Indywidualną Nagrodę Rektora, którą po raz pierwszy otrzymali w tym roku za ubiegłoroczny srebrny medal AMP. Bardzo dziękuję władzom uczelni za wsparcie finansowe oraz wykładowcom za wyrozumiałość, zwłaszcza gdy mistrzostwa odbywają się w okresie sesji egzaminacyjnej. Dziękuję również trenerom drużyn, w których na co dzień występują moi zawodnicy, za umożliwianie udziału w całym cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

PWSZ Nowy Sącz: (bramkarze) Sebastian Rejentowicz i Maciej Śmierciak oraz Kamil Baran, Kacper Skrzatek, Jakub Leśniak, Jakub Niemas, Jakub Kowalski, Kacper Tokarczyk, Paweł Pławecki, Szymon Dziedzina, Patryk Janik, Tomasz Magdziarczyk, Kamil Palacz, Chlipała Jan, Konrad Krasiński, Jakub Przychocki, Dariusz Kożuch, Piotr Rymarczyk, Szymon Miśkowiec i Damian Dzięciołowski.

Fot: Arch. AZS Kraków

Źródło: PWSZ Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony