Jak stawiać granice w wychowaniu? Kolejna lekcja Szkoły dla Rodziców w pigułce

Szósty podcast „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” jest mocną kontynuacją piątego, zatytułowanego: “Jak stawiać granice w wychowaniu?”. Pisaliśmy o nim tutaj: https://sadecki.news/jak-stawiac-granice-w-wychowaniu-lekcja-nie-tylko-dla-rodzicow/ Jeżeli jeszcze go nie wysłuchałeś, gorąco do tego zachęcamy.

Jak w każdym z serii podcastów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w pigułce”, ten też zacznie się od omówienia zadania domowego. Dziennikarka Katarzyna Gajdosz-Krzak, prowadząca rozmowę, opowie o swoim świeżym sukcesie w skutecznym stawianiu granic swojemu dziecku. Jest to doskonały przykład na to, że prezentowany przez Fundację Ostoja sposób na wychowanie w dialogu naprawdę działa. Szósty podcast zatytułowany: “Czym różni się kara od konsekwencji?” niesie ze sobą cenną wiedzę, która jest elementarną podstawą dobrych relacji między rodzicem i dzieckiem.

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/lekcja-6-czym-si%C4%99-r%C3%B3%C5%BCni-kara-od-konsekwencji/id1609601476?i=1000558666439

Co zrobić, żeby dziecko namacalnie odczuło skutki swoich działań? Jednocześnie ważne, by nie czuło, że rodzic robi mu “na złość” czy z własnego “widzi mi się”, ale z prawdziwej troski stawia granice. Dowiedz się, co robi kara, a co konsekwencja? Czy warto przeliczać ilość kar i szlabanów za każde nieposłuszeństwo dziecka? Zastanawiałeś/aś się kiedyś, czy dobrze jest dać szansę wytłumaczenia się dziecku, dlaczego nie wywiązało ze zobowiązań wobec Ciebie? Czy może bezwzględnie ucinać dyskusję? Jakie konsekwencje powinny ponosić dzieci za to, że obrażają rodziców? Dlaczego kary, choć są skuteczne to krótkotrwałe? Wysłuchaj podstastu i wychowuj w miłości!

Z Haliną Czerwińską — psychologiem, pedagogiem i trenerem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców rozmawia Katarzyna Gajdosz-Krzak.

Podobał Ci się podcast? A może w jakiś sposób Cię poruszył? Koniecznie daj nam znać! Kontakt: podcasty@ostoja.szkola.pl Jeden podcast to zbyt mało, by zmienić sposób działania. Koniecznie zapisz się na Szkołę Dla Rodziców i Wychowawców Online. Więcej informacji o warsztatach znajdziesz tutaj:https://ostoja.szkola.pl/wiosenne-zaj…https://ostoja.szkola.pl/szkola-dla-r…https://ostoja.szkola.pl/szkola-dla-r…Chciałbyś wesprzeć działania Fundacji Ostoja w Nowym Sączu i rozwój naszych podcastów: – podaruj nam swój 1% podatku https://ostoja.szkola.pl/przekaz-swoj-1/– dokonaj dowolnej wpłaty na nr konta: NBP PARIBAS 29 1600 1462 1896 2938 9000 0001 https://ostoja.szkola.pl/kontakt/Za wszelkie formy wsparcia serdecznie dziękujemy!

Fundacja Ostoja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony