Sukces XIX edycji International Cooking Day w WS Biznesu – NLU!

International Cooking Day to wydarzenie, które odbyło się w WSB – NLU w Nowym Sączu przyciągając liczne tłumy, które miały okazję spróbować potraw z różnych zakątków świata. Celem tegorocznej edycji była zbiórka pieniędzy na 11- miesięczną Wikusię Wróbel walczącej z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) typu 0. Podczas wydarzenia udało się zebrać aż 6 000 zł! Jest to niemalże dwukrotność wyniku z zeszłorocznej edycji!

Dostępne były stoiska reprezentujące kuchnie z Demokratycznej Republiki Konga, Japonii, Hiszpanii, Gruzji, Tatarstanu, Ukrainy, Uzbekistanu, Kazachstanu, Irlandii oraz Polski. Uczestnicy cieszyli się również słodkościami od Team Wikusia.

Zaangażowanie i wsparcie ze strony lokalnych instytucji okazało się kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Restauracja NovoSądecka, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej oraz Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Sączu aktywnie wsparły polskie stoiska. Partnerzy wydarzenia zapewnili także profesjonalne warunki kuchenne, umożliwiając studentom przygotowanie potraw.

Ta niezwykła inicjatywa jaką jest International Cooking Day była nie tylko kulinarną podróżą po świecie, ale przede wszystkim okazją do połączenia ludzi wokół szlachetnego celu. Zaangażowanie społeczności akademickiej i lokalnej, serdeczność i dobra zabawa sprawiły, że XIX edycja International Cooking Day była nie tylko festiwalem smaków, ale również wyrazem solidarności i pomocy potrzebującym.

W trakcie wydarzenia miało miejsce również spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu Pierwszego Wieku WSB-NLU, podczas którego Studenci mogli zaprezentować małym odkrywcom kulturę i różne ciekawostki dotyczące Państw, z których pochodzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony